XI CAOM - Almodôvar / EN2dom 12/05/2024 12:51
Results XI CAOM - E2created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                               Time 



Verde  (21)             2.8 km  50 m   12 C         

    1  90017 Leandro Mateus               02 [13153] AE Almodôvar              38:31 
    2  90016 António Neto                 06 [13153] AE Almodôvar              42:01 
    3  90010 Gabriel Fernandes            10 [13153] AE Almodôvar              42:03 
    4   7401 Guida Pires                  71 [180] AEJBV                       42:43 
    5  90027 Gustavo Guerreiro            08 [13153] AE Almodôvar              52:41 
    6  90004 Filipe Carrilho              71 [022] CLAC                      1:08:20 
    7   2100 Ana Vilar                    73 [103] ADADesnível               1:17:04 
    8  90036 Lisete Guerreiro             97 [13153] AE Almodôvar            1:17:08 
    8  90035 Mariana Guerreiro            06 [13153] AE Almodôvar            1:17:08 
   10  90012 Dina Cavaco                  77 [1564] Individual POR           1:21:27 
   11  90050 Alain Lanne                     [13153] AE Almodôvar            1:25:29 
   12  90042 Nelson Duarte Santos         74 [13153] AE Almodôvar            1:25:40 
   13  90041 Cristina Gamboa Ferreira     67 [13153] AE Almodôvar            1:25:44 
   14  90043 Anita Gamboa Leal            80 [13153] AE Almodôvar            1:25:54 

       90051 Tiago + Andrea                  [13153] AE Almodôvar                 mp 
       90025 Gabriel Estevão              13 [094] CPOC                          dns 
       90024 Henrique Estevão             16 [094] CPOC                          dns 
       90022 João Estevão                 78 [094] CPOC                          dns 
       90023 Mara Estevão                 80 [094] CPOC                          dns 
       90029 Cláudia Guerreiro            08 [13153] AE Almodôvar                dns 
       90028 Lisa Viegas                  08 [13153] AE Almodôvar                dns 



Amarelo  (11)           3.1 km  70 m   14 C         

    1  90045 Paulo Guerreiro                 [13153] AE Almodôvar              42:02 
    2  90011 João Barros                  06 [180] AEJBV                     1:01:49 
    3   6825 Nair A                       55 [1000] Individual POR Fed       1:05:37 
    4   6822 Eugénio S                    57 [1000] Individual POR Fed       1:06:09 
    5  90005 Rute Martins                 77 [201] ADN Sesimbra              1:07:35 
    6  90006 Rosario Matias               63 [1564] Individual POR           1:11:36 
    7  90040 Paulo Rodrigues              00 [107] CAOS                      1:13:30 
    8   6891 Carlos Gameiro               68 [094] CPOC                      1:37:14 
    9  90039 João Paulo Rodrigues         68 [107] CAOS                      2:34:13 
   10  90038 Célia Rodrigues              70 [107] CAOS                      2:34:23 

        3436 Catarina Santos              76 [128] COALA                         dns 



Vermelho  (5)           4.7 km  190 m   19 C        

    1   4560 Paulo Fragoso                76 [005] CP Armada                 1:02:30 
    2  90015 Luciano Matos                57 [1000] Individual POR Fed       1:43:52 
    3  90014 Maria José Matos             58 [1000] Individual POR Fed       1:43:57 

        3437 Carlos Lobo                  71 [128] COALA                         dns 
       90046 Sérgio Mónica                   [128] COALA                         dns 



Branco  (3)             2.1 km  50 m   12 C         

    1   7395 Iryna Blizniuk               86 [206] Palmela Desporto            30:06 
    2  90047 Jose Real + Lucas               [159] COAAL                     1:13:44 
    3  90048 Maria Real + Santiago           [159] COAAL                     1:14:27 



TODOS 10  (12)          2.1 km  50 m   12 C         

    1   7396 Sergio Guerreiro             14 [206] Palmela Desporto            28:21 
    2   7349 João Miguel Pereira          16 [201] ADN Sesimbra                29:14 
    3   7337 Inês Boal                    17 [201] ADN Sesimbra                30:00 
    4   7169 Margarida Contente           15 [114] COA                         38:09 
    5   7170 Francisca Contente           15 [114] COA                         38:42 
    6   6587 Salvador Mendes              15 [201] ADN Sesimbra                39:12 
    7   6988 Henrique Laia                17 [201] ADN Sesimbra                41:00 
    8   6655 Joana Martinho               15 [115] ATV                         43:30 
    9   6893 Tiago Silva                  14 [103] ADADesnível               1:15:56 
   10   7137 Madalena Silveiro            19 [107] CAOS                      1:43:56 

        7391 Maria Campanha R Silva       16 [073] CMo Funchal                   dns 
        7288 Carolina Pereira             16 [204] CNSV                          dns 



H12  (4)                2.9 km  50 m   14 C         

    1   6279 Simão Laia                   13 [201] ADN Sesimbra                27:30 
    2   7348 Dinis Martins                12 [201] ADN Sesimbra                30:02 
    3   6851 Vasco Boal                   13 [201] ADN Sesimbra                42:19 
    4   6892 Miguel Silva                 12 [103] ADADesnível                 52:55 



D12  (2)                2.9 km  50 m   14 C         

    1   5941 Inês Pedro                   14 [107] CAOS                        48:40 
    2   6000 Benedita                     13 [007] Ori-Estarreja             1:00:48 



H14  (5)                2.9 km  70 m   13 C         

    1   6346 Pedro Ferro                  10 [062] CA Madeira                  46:04 
    2   7306 Daniel Inácio                10 [022] CLAC                        48:59 
    3   7470 Henrique Esteves Miranda     11 [206] Palmela Desporto          1:16:23 
    4   5436 Manuel Raposo                11 [128] COALA                     1:45:28 
    5   7286 Francisco Esteves            11 [128] COALA                     1:49:29 



D14  (8)                2.9 km  70 m   13 C         

    1   6498 Maria Oliveira               10 [070] COC                         44:30 
    2   7046 Mariana Ribeiro              10 [180] AEJBV                       46:44 
    3   7131 Marta Ventura                11 [022] CLAC                        56:19 
    4   7305 Margarida Monteiro           11 [022] CLAC                        56:35 
    5   7347 Chiara Brandauer             10 [128] COALA                       58:34 
    6   6788 Carlota Vaz                  11 [107] CAOS                      1:09:20 

        7226 Francisca Silva              10 [022] CLAC                          dns 
       27168 Lídia Sinebryukhova          10 [180] AEJBV                         dns 



H16  (7)                3.5 km  105 m   15 C        

    1   6590 Miguel Canana                09 [206] Palmela Desporto            40:21 
    2   6343 António Oliveira             09 [070] COC                         42:04 
    3   7244 António Palma                09 [128] COALA                       42:38 
    4   7285 Gonçalo Santos               08 [128] COALA                       47:56 
    5   6658 Bernardo Contente            09 [114] COA                         49:24 
    6   7339 Salvador Guerreiro           08 [128] COALA                       51:59 

   nc   6393 Miguel Ferreira                 [070] COC                         45:49 



D16  (4)                3.2 km  45 m   13 C         

    1   7292 Mariana Guerreiro            08 [128] COALA                       44:42 
    2   5333 Juliana Pedro                11 [107] CAOS                        47:01 
    3   7291 Luciana Teixeira             09 [128] COALA                       51:39 
    4   7295 Joana Guerreiro              09 [128] COALA                       53:23 



H18  (3)                4.0 km  135 m   17 C        

    1   6730 André Espada Pereira         07 [201] ADN Sesimbra                42:58 
    2   4222 João Pedro                   07 [107] CAOS                        46:48 

        7254 Henrique Azevedo             07 [107] CAOS                           mp 



D18  (4)                3.3 km  70 m   15 C         

    1   6413 Leonor Ferreira              06 [201] ADN Sesimbra                33:01 
    2   5784 Carolina Rusga               06 [201] ADN Sesimbra                41:51 
    3   6522 Sofia Pulquério              06 [201] ADN Sesimbra                43:41 
    4   7287 Alícia Guerreiro             07 [128] COALA                       46:21 



H20  (2)                4.8 km  190 m   20 C        

    1   5671 Dinis Lopes                  05 [107] CAOS                        44:25 
    2   7235 Tomás Gonçalves              04 [128] COALA                     1:19:15 



D20  (1)                3.6 km  120 m   15 C        

    1   6772 Tamára Palma                 05 [180] AEJBV                     1:24:13 



HE  (10)                5.2 km  195 m   20 C        

    1   4495 Tiago Gingão Leal            90 [052] GD4C                        41:34 
    2   7231 Ivan Mostepanov              03 [052] GD4C                        41:39 
    3   6763 Vitor Barreiro               82 [062] CA Madeira                  43:55 
    4   1132 Paulo Franco                 81 [070] COC                         44:32 
    5   2728 Miguel Reis e Silva          87 [073] CMo Funchal                 56:21 
    6   3555 Filipe Dias                  85 [052] GD4C                        59:44 
    7   3450 César Almeida                03 [128] COALA                     1:04:10 
    8   2635 Edgar Domingues              88 [070] COC                       1:06:08 

        2816 Jorge Fortunato              89 [007] Ori-Estarreja                  mp 
        5950 Fábio Pereira                88 [204] CNSV                          dns 



DE  (6)                 4.3 km  155 m   17 C        

    1   3600 Catarina Reis                96 [107] CAOS                        46:45 
    2   6454 Marta Costinha               02 [107] CAOS                        51:25 
    3   7299 Eszter Pintér                02 [094] CPOC                        54:14 
    4   7054 Irina Soares                 98 [107] CAOS                        58:36 
    5   3157 Liliana Oliveira Dias        90 [052] GD4C                      1:02:35 
    6   6516 M Jesus Leão                 66 [201] ADN Sesimbra              1:19:05 



H21A  (9)               4.0 km  135 m   17 C        

    1   7382 André Pedrosa                98 [007] Ori-Estarreja               40:09 
    2   6954 Igor Ventura                 85 [201] ADN Sesimbra                40:14 
    3   6777 Luís Boal                    79 [201] ADN Sesimbra                42:22 
    4   7055 Jose Martinho Silva          98 [107] CAOS                        44:11 
    5   5698 Pedro Laia                   77 [201] ADN Sesimbra                50:20 
    6   7279 Gonçalo Campina              99 [128] COALA                       52:17 
    7   6677 Rui Miguel Pereira           78 [201] ADN Sesimbra                58:35 
    8   7326 Rúben Rodrigues              96 [107] CAOS                      1:03:15 
    9   4765 Hugo Velhinho                96 [094] CPOC                      1:04:39 



D21A  (4)               3.3 km  70 m   15 C         

    1   5659 Raquel Henriques             00 [094] CPOC                        40:32 
    2   7289 Leonor Alves                 98 [115] ATV                         50:07 
    3   6950 Sónia Grou                   78 [201] ADN Sesimbra              1:16:30 

        6400 Daniela Faria                03 [052] GD4C                          dns 



H B  (1)                2.9 km  75 m   13 C         

    1   6226 José Gomes                   74 [201] ADN Sesimbra              1:00:26 



D B  (3)                2.6 km  65 m   11 C         

    1   6917 Sílvia Vaz                   74 [107] CAOS                      1:12:03 
    2   6987 Paula Sousa                  69 [166] ADM Ori-Mondego           1:16:25 
    3   6540 Núria Ruiz                   92 [007] Ori-Estarreja             1:19:20 



H35  (2)                4.8 km  190 m   19 C        

    1   3943 Arnaldo Mendes               79 [166] ADM Ori-Mondego             51:50 
    2   5316 João Real                    84 [159] COAAL                       57:29 



D35  (3)                3.6 km  120 m   15 C        

    1   3315 Adelindina Lopes             74 [070] COC                         50:52 
    2   4901 Carla Amorim                 79 [166] ADM Ori-Mondego           1:21:24 
    3   4626 Rafaela Campanha             86 [073] CMo Funchal               1:41:38 



H40  (5)                4.8 km  190 m   19 C        

    1   4285 Jorge Correia                70 [114] COA                         44:02 
    2   2967 Paulo Silveiro               81 [107] CAOS                        47:36 
    3   2562 Nuno Pedro                   79 [107] CAOS                      1:01:18 
    4   7278 Bruno Esteves                82 [128] COALA                     1:11:06 
    5   7472 Vladimir Poroshin            83 [035] CN Alvito                 1:40:34 



D40  (6)                3.6 km  120 m   15 C        

    1   6680 Tânia Agostinho              77 [107] CAOS                        51:18 
    2   4587 Ana Margarida Vaz            76 [007] Ori-Estarreja               55:44 
    3   7303 Monica Ventura               80 [022] CLAC                        58:52 
    4   2561 Angela Pedro                 79 [107] CAOS                        59:08 
    5   1429 Rafaela Rua                  80 [007] Ori-Estarreja             1:13:22 
    6   6889 Patrícia Pereira             80 [201] ADN Sesimbra              1:16:51 



H45  (8)                4.3 km  155 m   17 C        

    1   5524 Manuel Real                  77 [159] COAAL                       42:36 
    2   6715 Jose Manuel Martinez         70 [151] GafanhOri                   43:38 
    3   2588 José Domingos                76 [094] CPOC                        46:30 
    4   1872 Nuno Ferreira                76 [201] ADN Sesimbra                51:16 
    5   1325 Nuno Rebelo                  79 [206] Palmela Desporto          1:07:10 
    6   6003 Paulo Batista                75 [038] CM Arrábida               1:12:05 
    7   6399 Fernando Silva               74 [052] GD4C                      1:13:58 
    8   3017 Elder Guerreiro              70 [206] Palmela Desporto          1:20:09 



D45  (8)                3.3 km  70 m   13 C         

    1   4327 Sónia Saramago               73 [115] ATV                         44:39 
    2   6582 Suzana Lampreia              76 [005] CP Armada                   45:26 
    3   1693 Lídia Santana                72 [107] CAOS                        48:45 
    4   5696 Ana Casaca                   76 [201] ADN Sesimbra                50:20 
    5   1301 Teresa Alves                 69 [070] COC                       1:02:34 
    6   4954 Vanessa Jorge                75 [094] CPOC                      1:19:05 

        5042 Susana Mora                  75 [166] ADM Ori-Mondego               dns 
       90031 ROSA MARÍA CORRE CAVA        75 [3437] COHU                         dns 



H50  (18)               4.3 km  155 m   17 C        

    1   2333 Rui Marques                  71 [201] ADN Sesimbra                49:13 
    2   7056 João Esteves                 72 [094] CPOC                        49:33 
    3   1784 João Carrilho                70 [107] CAOS                        49:34 
    4   4147 Sérgio Contente              74 [114] COA                         50:22 
    5   2092 António Olival               72 [062] CA Madeira                  51:14 
    6   1583 Jorge Oliveira               69 [070] COC                         51:35 
    7   3408 Nuno Pires                   74 [007] Ori-Estarreja               53:50 
    8   2671 Daniel Pó                    71 [206] Palmela Desporto            56:43 
    9   6263 Ricardo Silva                70 [007] Ori-Estarreja               56:59 
   10   2209 Luís Borges                  71 [103] ADADesnível                 57:49 
   11   4328 Luís Miguel Martinho         70 [115] ATV                         57:52 
   12   5057 Humberto Esteves             71 [070] COC                         58:18 
   13   2236 Rui Mora                     71 [166] ADM Ori-Mondego             58:40 
   14   2188 Rui Morais                   74 [007] Ori-Estarreja               58:55 
   15   2533 Arménio Mendes               65 [094] CPOC                        59:42 
   16   3913 Alberto César                70 [052] GD4C                      1:02:12 
   17   7436 Paulo Ribeiro                71 [180] AEJBV                     1:26:47 

        1285 Duarte Lopes                 70 [094] CPOC                          dns 



D50  (7)                3.3 km  70 m   13 C         

    1   7265 Tatiana Melnikova            74 [107] CAOS                        40:52 
    2   1528 Marina Carrilho              73 [107] CAOS                        52:06 
    3   6704 Isabel Serrano               68 [151] GafanhOri                   55:11 
    4   6828 Olga Paulino                 71 [201] ADN Sesimbra                56:45 
    5   6719 Carmen Pedrero               71 [151] GafanhOri                 1:02:03 
    6   2190 Marina Guilherme             73 [070] COC                       1:18:17 
    7   7419 Elisabete Azougado           74 [206] Palmela Desporto          1:24:50 



H55  (12)               4.0 km  120 m   17 C        

    1   1202 Paulo Mosca                  69 [005] CP Armada                   45:28 
    2   7048 Rui Bernardo                 66 [180] AEJBV                       48:52 
    3   2099 José Bernardo                68 [070] COC                         50:05 
    4   2098 Joaquim Oliveira             66 [052] GD4C                        54:40 
    5   6714 Francisco Martins            69 [114] COA                         57:02 
    6  90001 Todd Pownell                 68 [1435] Individual USA           1:00:58 
    7   7161 Sérgio Pires                 66 [180] AEJBV                     1:05:18 
    8   2750 Leonel Vieito                66 [070] COC                       1:05:58 
    9   6649 José Henriques               65 [094] CPOC                      1:07:47 
   10   2672 Ricardo Chumbinho            67 [206] Palmela Desporto          1:09:54 
   11   6786 Rui Oliveira                 65 [206] Palmela Desporto          1:18:40 

        2593 Victor Delgado               67 [052] GD4C                           mp 



D55  (4)                3.3 km  55 m   15 C         

    1   2582 Anabela Vieito               67 [070] COC                         41:39 
    2   1524 Helena Lopes                 58 [107] CAOS                        43:46 
    3   1952 Isabel Monteiro              58 [070] COC                         46:11 
    4   4730 Assunção Almeida             59 [151] GafanhOri                   48:38 



H60  (18)               4.0 km  120 m   17 C        

    1   1530 Mário Marques                64 [184] Saca Trilhos                40:14 
    2   1084 Manuel Luis                  63 [005] CP Armada                   40:23 
    3   6706 José Ángel Ramos             64 [151] GafanhOri                   47:12 
    4  90000 Manuel Parrilla              64 [2188] ADOL                       48:22 
    5   5053 José Carlos                  62 [166] ADM Ori-Mondego             58:00 
    6   1907 Carlos Coelho                61 [094] CPOC                        58:55 
    7   3850 Paulo Ferreira               61 [005] CP Armada                 1:00:44 
    8   4656 José Bolrão                  64 [070] COC                       1:01:20 
    9   2905 Manuel Delgado               61 [052] GD4C                      1:04:29 
   10   2592 João Alves                   61 [052] GD4C                      1:07:28 
   11   1375 Jorge Elias                  63 [114] COA                       1:10:29 

        4783 Carlos Fortunato             62 [007] Ori-Estarreja                  mp 
        6966 Ulf Wallin                   60 [128] COALA                          mp 
        2147 Nuno Carvalho                64 [157] AFAP                           mp 
        7404 Christer Vredin              63 [180] AEJBV                          mp 
        7015 Feliciano Alves              64 [201] ADN Sesimbra                   mp 
        2863 António Patrício             64 [022] CLAC                          dns 
        5354 Noel Cabeça                  64 [201] ADN Sesimbra                  dns 



D60  (3)                3.3 km  55 m   15 C         

    1   2129 Luisa Mateus                 58 [070] COC                         47:08 
    2   5695 Luísa Gaboleiro              63 [201] ADN Sesimbra                47:49 
    3   6967 Gunilla Gedin                60 [128] COALA                       58:42 



H65  (5)                3.5 km  105 m   13 C        

    1   1391 António Matias               57 [022] CLAC                        48:27 
    2   1423 José Rocha                   59 [037] GD Luz Verde                50:06 
    3   3128 Manuel Martins               56 [005] CP Armada                   52:20 
    4   4077 Custódio Pinto               56 [056] COViseu - Natura            59:17 
    5   6747 Joaquim Vidal Pereira        58 [107] CAOS                      1:14:20 



D65  (2)                2.5 km  45 m   11 C         

    1   2410 Margarida Rocha              55 [052] GD4C                        41:48 
    2   6794 Ana Maria Conceição          57 [056] COViseu - Natura          1:40:45 



H70  (3)                3.5 km  105 m   13 C        

    1   1449 Manuel Dias                  52 [201] ADN Sesimbra                41:02 
    2   1903 Armando Santos               52 [128] COALA                       59:32 
    3   1905 Vitor Rodrigues              54 [094] CPOC                      1:01:04 



D70  (1)                2.5 km  45 m   11 C         

    1   1390 Maria de São João            53 [022] CLAC                        49:18 



H75  (1)                2.5 km  50 m   11 C         

    1   1441 Gil Rua                      48 [007] Ori-Estarreja               41:37 



H80  (1)                2.5 km  50 m   11 C         

    1   1149 Armandino Cramez             42 [007] Ori-Estarreja               54:35