XI CAOM - Almodôvar / EN2sáb 11/05/2024 18:46
Results XI CAOM - E1created by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                               Time 



Verde  (27)             2.9 km  65 m   13 C         

    1   7402 Mónica Inácio                77 [180] AEJBV                       48:37 
    2  90002 Mariana Morais               07 [007] Ori-Estarreja               49:21 
    3  90003 Inês Morais                  14 [007] Ori-Estarreja               50:55 
    4  90004 Filipe Carrilho              71 [022] CLAC                        53:17 
    5   2100 Ana Vilar                    73 [103] ADADesnível                 53:44 
    6  90010 Gabriel Fernandes            10 [13153] AE Almodôvar              56:38 
    7  90009 Mafalda Simões               08 [13153] AE Almodôvar              57:12 
    8  90026 Allyne Ferreira Maciel       97 [1930] Individual BRA             57:37 
    9   7401 Guida Pires                  71 [180] AEJBV                       57:39 
   10   7168 Lídia Sinebryukhova          10 [180] AEJBV                       57:53 
   11  90029 Cláudia Guerreiro            08 [13153] AE Almodôvar              58:10 
   12  90049 Rui Araujo                      [13153] AE Almodôvar            1:07:59 
   13  90027 Gustavo Guerreiro            08 [13153] AE Almodôvar            1:10:51 
   14  90007 Bruna Cruz                   08 [13153] AE Almodôvar            1:12:15 
   14  90008 Leonor Cerejo                08 [13153] AE Almodôvar            1:12:15 
   16  90032 Maria Guadalupe Nunes        69 [13153] AE Almodôvar            1:13:52 
   17  90033 Edgar Nunes                  65 [13153] AE Almodôvar            1:14:42 
   18  90016 António Neto                 06 [13153] AE Almodôvar            1:28:26 
   19  90013 Tomás Palma                  06 [1564] Individual POR           1:42:37 
   20  90035 Mariana Guerreiro            06 [13153] AE Almodôvar            1:44:56 
   21  90036 Lisete Guerreiro             97 [13153] AE Almodôvar            1:44:57 

       90012 Dina Cavaco                  77 [1564] Individual POR                mp 
       90034 Alexandre Palma              08 [13153] AE Almodôvar                 mp 
       90017 Leandro Mateus               02 [13153] AE Almodôvar                 mp 
       90037 Clovis Souza                 76 [13153] AE Almodôvar                dns 
       90030 Francisco Ferreira           07 [13153] AE Almodôvar                dns 
       90028 Lisa Viegas                  08 [13153] AE Almodôvar                dns 



Amarelo  (10)           2.8 km  95 m   11 C         

    1  90045 Paulo Guerreiro                 [13153] AE Almodôvar              30:03 
    2  90006 Rosario Matias               63 [1564] Individual POR           1:06:03 
    3   6825 Nair A                       55 [1000] Individual POR Fed       1:06:30 
    4   6822 Eugénio S                    57 [1000] Individual POR Fed       1:07:16 
    5   6891 Carlos Gameiro               68 [094] CPOC                      1:16:35 
    6  90005 Rute Martins                 77 [201] ADN Sesimbra              1:19:44 
    7  90040 Paulo Rodrigues              00 [107] CAOS                      1:22:25 
    8  90011 João Barros                  06 [180] AEJBV                     1:37:31 
    9  90039 João Paulo Rodrigues         68 [107] CAOS                      1:50:22 
   10  90038 Célia Rodrigues              70 [107] CAOS                      1:50:27 



Vermelho  (4)           4.6 km  185 m   17 C        

    1   4560 Paulo Fragoso                76 [005] CP Armada                 1:02:56 
    2  90046 Sérgio Mónica                   [128] COALA                     1:25:45 
    3  90015 Luciano Matos                57 [1000] Individual POR Fed       1:47:42 
    4  90014 Maria José Matos             58 [1000] Individual POR Fed       1:47:45 



Branco  (3)             2.0 km  55 m   9 C          

    1   7395 Iryna Blizniuk               86 [206] Palmela Desporto            23:16 
    2  90048 Maria Real + Santiago           [159] COAAL                       57:19 
    3  90047 Jose Real                       [159] COAAL                       58:12 



TODOS 10  (12)          2.0 km  55 m   9 C          

    1   7349 João Miguel Pereira          16 [201] ADN Sesimbra                24:13 
    2   6587 Salvador Mendes              15 [201] ADN Sesimbra                24:17 
    3   7396 Sergio Guerreiro             14 [206] Palmela Desporto            24:19 
    4   7337 Inês Boal                    17 [201] ADN Sesimbra                24:31 
    5   6893 Tiago Silva                  14 [103] ADADesnível                 32:09 
    6   6988 Henrique Laia                17 [201] ADN Sesimbra                32:23 
    7   6655 Joana Martinho               15 [115] ATV                         33:00 
    8   7169 Margarida Contente           15 [114] COA                         38:56 
    9   7170 Francisca Contente           15 [114] COA                         39:57 
   10   7137 Madalena Silveiro            19 [107] CAOS                      1:49:24 

        7391 Maria Campanha R Silva       16 [073] CMo Funchal                   dns 
        7288 Carolina Pereira             16 [204] CNSV                          dns 



H12  (4)                2.9 km  65 m   13 C         

    1   7348 Dinis Martins                12 [201] ADN Sesimbra                27:09 
    2   6892 Miguel Silva                 12 [103] ADADesnível                 52:09 
    3   6851 Vasco Boal                   13 [201] ADN Sesimbra                57:16 

        6279 Simão Laia                   13 [201] ADN Sesimbra                   mp 



D12  (2)                2.9 km  65 m   13 C         

    1   5941 Inês Pedro                   14 [107] CAOS                      1:08:39 
    2   6000 Benedita                     13 [007] Ori-Estarreja             1:18:25 



H14  (6)                2.9 km  95 m   11 C         

    1   6346 Pedro Ferro                  10 [062] CA Madeira                  38:33 
    2   7470 Henrique Esteves Miranda     11 [206] Palmela Desporto          1:03:05 
    3   7306 Daniel Inácio                10 [022] CLAC                      1:04:06 
    4   6916 Santiago Inácio Martins      10 [180] AEJBV                     1:06:36 
    5   5436 Manuel Raposo                11 [128] COALA                     1:07:00 
    6   7286 Francisco Esteves            11 [128] COALA                     1:10:49 



D14  (7)                2.9 km  95 m   11 C         

    1   6498 Maria Oliveira               10 [070] COC                         50:09 
    2   7305 Margarida Monteiro           11 [022] CLAC                      1:06:27 
    3   7046 Mariana Ribeiro              10 [180] AEJBV                     1:07:20 
    4   7131 Marta Ventura                11 [022] CLAC                      1:10:30 
    5   7347 Chiara Brandauer             10 [128] COALA                     1:12:35 
    6   6788 Carlota Vaz                  11 [107] CAOS                      1:43:26 

        7226 Francisca Silva              10 [022] CLAC                          dns 



H16  (7)                3.6 km  145 m   14 C        

    1   7464 Tiago Abreu                  08 [128] COALA                       42:43 
    2   6658 Bernardo Contente            09 [114] COA                         46:56 
    3   6590 Miguel Canana                09 [206] Palmela Desporto            50:28 
    4   7244 António Palma                09 [128] COALA                       51:46 
    5   7339 Salvador Guerreiro           08 [128] COALA                       55:49 

        6343 António Oliveira             09 [070] COC                            mp 
   nc   6393 Miguel Ferreira                 [070] COC                         36:50 



D16  (4)                3.2 km  105 m   11 C        

    1   5333 Juliana Pedro                11 [107] CAOS                        45:33 
    2   7292 Mariana Guerreiro            08 [128] COALA                       52:15 
    3   7291 Luciana Teixeira             09 [128] COALA                       57:53 
    4   7295 Joana Guerreiro              09 [128] COALA                     1:01:20 



H18  (3)                4.4 km  170 m   15 C        

    1   6730 André Espada Pereira         07 [201] ADN Sesimbra                50:45 
    2   7254 Henrique Azevedo             07 [107] CAOS                        52:26 
    3   4222 João Pedro                   07 [107] CAOS                        58:49 



D18  (4)                3.5 km  115 m   13 C        

    1   6413 Leonor Ferreira              06 [201] ADN Sesimbra                36:36 
    2   6522 Sofia Pulquério              06 [201] ADN Sesimbra                54:14 
    3   5784 Carolina Rusga               06 [201] ADN Sesimbra              1:03:23 
    4   7287 Alícia Guerreiro             07 [128] COALA                     1:07:14 



H20  (2)                4.8 km  165 m   17 C        

    1   5671 Dinis Lopes                  05 [107] CAOS                        51:51 
    2   7235 Tomás Gonçalves              04 [128] COALA                     1:23:54 



D20  (1)                3.6 km  125 m   14 C        

    1   6772 Tamára Palma                 05 [180] AEJBV                     1:21:55 



HE  (11)                5.2 km  195 m   20 C        

    1   4495 Tiago Gingão Leal            90 [052] GD4C                        38:57 
    2   1132 Paulo Franco                 81 [070] COC                         42:47 
    3   6763 Vitor Barreiro               82 [062] CA Madeira                  43:34 
    4   7231 Ivan Mostepanov              03 [052] GD4C                        46:39 
    5   3167 Nuno Evangelista             80 [114] COA                         48:05 
    6   2728 Miguel Reis e Silva          87 [073] CMo Funchal                 49:46 
    7   2816 Jorge Fortunato              89 [007] Ori-Estarreja               51:16 
    8   3555 Filipe Dias                  85 [052] GD4C                        54:43 
    9   2635 Edgar Domingues              88 [070] COC                         58:51 
   10   3450 César Almeida                03 [128] COALA                       59:56 

        5950 Fábio Pereira                88 [204] CNSV                          dns 



DE  (6)                 4.0 km  155 m   16 C        

    1   3600 Catarina Reis                96 [107] CAOS                        50:12 
    2   7299 Eszter Pintér                02 [094] CPOC                        50:55 
    3   7054 Irina Soares                 98 [107] CAOS                        53:37 
    4   6454 Marta Costinha               02 [107] CAOS                        54:48 
    5   3157 Liliana Oliveira Dias        90 [052] GD4C                        55:35 
    6   6516 M Jesus Leão                 66 [201] ADN Sesimbra              1:00:56 



H21A  (9)               4.4 km  170 m   15 C        

    1   7382 André Pedrosa                98 [007] Ori-Estarreja               38:19 
    2   6777 Luís Boal                    79 [201] ADN Sesimbra                40:20 
    3   7055 Jose Martinho Silva          98 [107] CAOS                        44:26 
    4   6677 Rui Miguel Pereira           78 [201] ADN Sesimbra                46:25 
    5   6954 Igor Ventura                 85 [201] ADN Sesimbra                51:14 
    6   5698 Pedro Laia                   77 [201] ADN Sesimbra                57:10 
    7   7326 Rúben Rodrigues              96 [107] CAOS                      1:06:22 
    8   7279 Gonçalo Campina              99 [128] COALA                     1:16:20 
    9   4765 Hugo Velhinho                96 [094] CPOC                      1:17:43 



D21A  (5)               3.5 km  115 m   13 C        

    1   5659 Raquel Henriques             00 [094] CPOC                        44:34 
    2   7289 Leonor Alves                 98 [115] ATV                         50:30 
    3   6950 Sónia Grou                   78 [201] ADN Sesimbra              1:01:23 

        7290 Patrícia Romão               89 [107] CAOS                           mp 
        6400 Daniela Faria                03 [052] GD4C                          dns 



H B  (1)                2.7 km  75 m   13 C         

    1   6226 José Gomes                   74 [201] ADN Sesimbra                45:28 



D B  (2)                2.4 km  50 m   12 C         

    1   6917 Sílvia Vaz                   74 [107] CAOS                        46:15 
    2   6987 Paula Sousa                  69 [166] ADM Ori-Mondego             51:36 



H35  (2)                4.7 km  185 m   18 C        

    1   3943 Arnaldo Mendes               79 [166] ADM Ori-Mondego             43:38 
    2   5316 João Real                    84 [159] COAAL                     1:12:15 



D35  (3)                3.6 km  125 m   14 C        

    1   3315 Adelindina Lopes             74 [070] COC                         39:55 
    2   4901 Carla Amorim                 79 [166] ADM Ori-Mondego           1:06:17 
    3   4626 Rafaela Campanha             86 [073] CMo Funchal               1:08:26 



H40  (6)                4.7 km  185 m   18 C        

    1   4285 Jorge Correia                70 [114] COA                         35:27 
    2   2967 Paulo Silveiro               81 [107] CAOS                        39:35 
    3   2562 Nuno Pedro                   79 [107] CAOS                        47:08 
    4   7278 Bruno Esteves                82 [128] COALA                     1:03:44 
    5   7472 Vladimir Poroshin            83 [035] CN Alvito                 1:23:34 
    6  90044 Thiago Ferreira Goncalves    84 [206] Palmela Desporto          1:49:15 



D40  (6)                3.6 km  125 m   14 C        

    1   6680 Tânia Agostinho              77 [107] CAOS                        42:36 
    2   4587 Ana Margarida Vaz            76 [007] Ori-Estarreja               43:35 
    3   2561 Angela Pedro                 79 [107] CAOS                        58:52 
    4   7303 Monica Ventura               80 [022] CLAC                      1:02:05 
    5   6889 Patrícia Pereira             80 [201] ADN Sesimbra              1:02:18 
    6   1429 Rafaela Rua                  80 [007] Ori-Estarreja             1:09:37 



H45  (9)                4.3 km  135 m   16 C        

    1   6715 Jose Manuel Martinez         70 [151] GafanhOri                   35:53 
    2   2588 José Domingos                76 [094] CPOC                        38:00 
    3   1872 Nuno Ferreira                76 [201] ADN Sesimbra                42:08 
    4   5524 Manuel Real                  77 [159] COAAL                       43:10 
    5   6003 Paulo Batista                75 [038] CM Arrábida               1:02:38 
    6   1325 Nuno Rebelo                  79 [206] Palmela Desporto          1:05:36 
    7   6399 Fernando Silva               74 [052] GD4C                      1:09:13 
    8   3017 Elder Guerreiro              70 [206] Palmela Desporto          1:17:24 
    9   7403 César Martins                76 [180] AEJBV                     1:38:32 



D45  (8)                3.2 km  120 m   13 C        

    1   6582 Suzana Lampreia              76 [005] CP Armada                   39:32 
    2   1693 Lídia Santana                72 [107] CAOS                        43:45 
    3   4327 Sónia Saramago               73 [115] ATV                         54:38 
    4   5696 Ana Casaca                   76 [201] ADN Sesimbra              1:02:22 
    5   1301 Teresa Alves                 69 [070] COC                       1:05:55 
    6   4954 Vanessa Jorge                75 [094] CPOC                      1:32:45 
    7   5042 Susana Mora                  75 [166] ADM Ori-Mondego           1:46:46 

       90031 ROSA MARÍA CORRE CAVA        75 [3437] COHU                         dns 



H50  (19)               4.3 km  135 m   16 C        

    1   4147 Sérgio Contente              74 [114] COA                         39:33 
    2   2092 António Olival               72 [062] CA Madeira                  40:18 
    3   1784 João Carrilho                70 [107] CAOS                        42:32 
    4   3408 Nuno Pires                   74 [007] Ori-Estarreja               44:59 
    5   1583 Jorge Oliveira               69 [070] COC                         46:41 
    6   2209 Luís Borges                  71 [103] ADADesnível                 49:12 
    7   7056 João Esteves                 72 [094] CPOC                        49:25 
    8   2333 Rui Marques                  71 [201] ADN Sesimbra                49:28 
    9   2188 Rui Morais                   74 [007] Ori-Estarreja               49:55 
   10   2533 Arménio Mendes               65 [094] CPOC                        50:42 
   11   5057 Humberto Esteves             71 [070] COC                         50:58 
   12   2236 Rui Mora                     71 [166] ADM Ori-Mondego             51:49 
   13   4328 Luís Miguel Martinho         70 [115] ATV                         52:30 
   14   6263 Ricardo Silva                70 [007] Ori-Estarreja               54:35 
   15   2671 Daniel Pó                    71 [206] Palmela Desporto            54:37 
   16   3913 Alberto César                70 [052] GD4C                      1:02:43 
   17   7436 Paulo Ribeiro                71 [180] AEJBV                     1:07:54 
   18   7060 Rui Beijoca                  70 [180] AEJBV                     1:42:42 

        1285 Duarte Lopes                 70 [094] CPOC                          dns 



D50  (7)                3.2 km  120 m   13 C        

    1   7265 Tatiana Melnikova            74 [107] CAOS                        44:42 
    2   6828 Olga Paulino                 71 [201] ADN Sesimbra                50:45 
    3   6704 Isabel Serrano               68 [151] GafanhOri                   53:01 
    4   1528 Marina Carrilho              73 [107] CAOS                      1:05:19 
    5   6719 Carmen Pedrero               71 [151] GafanhOri                 1:07:19 
    6   7419 Elisabete Azougado           74 [206] Palmela Desporto          1:34:36 
    7   2190 Marina Guilherme             73 [070] COC                       1:47:18 



H55  (12)               4.0 km  155 m   15 C        

    1   1202 Paulo Mosca                  69 [005] CP Armada                   40:51 
    2   2593 Victor Delgado               67 [052] GD4C                        46:19 
    3   2099 José Bernardo                68 [070] COC                         47:08 
    4   2098 Joaquim Oliveira             66 [052] GD4C                      1:01:52 
    5   2750 Leonel Vieito                66 [070] COC                       1:01:53 
    6   6714 Francisco Martins            69 [114] COA                       1:02:27 
    7   2871 Paulo Faustino               68 [094] CPOC                      1:02:48 
    8   7048 Rui Bernardo                 66 [180] AEJBV                     1:05:02 
    9   7161 Sérgio Pires                 66 [180] AEJBV                     1:10:08 
   10   6649 José Henriques               65 [094] CPOC                      1:16:25 
   11   2672 Ricardo Chumbinho            67 [206] Palmela Desporto          1:25:25 
   12   6786 Rui Oliveira                 65 [206] Palmela Desporto          1:27:35 



D55  (4)                3.0 km  110 m   13 C        

    1   2582 Anabela Vieito               67 [070] COC                         41:31 
    2   1952 Isabel Monteiro              58 [070] COC                         48:31 
    3   4730 Assunção Almeida             59 [151] GafanhOri                 1:00:47 
    4   1524 Helena Lopes                 58 [107] CAOS                      1:20:11 



H60  (17)               4.0 km  155 m   15 C        

    1   6706 José Ángel Ramos             64 [151] GafanhOri                   35:58 
    2   1084 Manuel Luis                  63 [005] CP Armada                   41:30 
    3   1530 Mário Marques                64 [184] Saca Trilhos                41:58 
    4   6966 Ulf Wallin                   60 [128] COALA                       45:22 
    5   7015 Feliciano Alves              64 [201] ADN Sesimbra                48:49 
    6   2147 Nuno Carvalho                64 [157] AFAP                        51:03 
    7   4656 José Bolrão                  64 [070] COC                         51:30 
    8   5053 José Carlos                  62 [166] ADM Ori-Mondego             52:06 
    9   3850 Paulo Ferreira               61 [005] CP Armada                   53:25 
   10   7404 Christer Vredin              63 [180] AEJBV                       56:25 
   11   2905 Manuel Delgado               61 [052] GD4C                        58:39 
   12   4783 Carlos Fortunato             62 [007] Ori-Estarreja             1:00:19 
   13   1907 Carlos Coelho                61 [094] CPOC                      1:02:29 
   14   2592 João Alves                   61 [052] GD4C                      1:08:53 
   15   1375 Jorge Elias                  63 [114] COA                       1:10:15 
   16   5354 Noel Cabeça                  64 [201] ADN Sesimbra              1:24:12 

        2863 António Patrício             64 [022] CLAC                          dns 



D60  (3)                3.0 km  110 m   13 C        

    1   2129 Luisa Mateus                 58 [070] COC                         48:50 
    2   6967 Gunilla Gedin                60 [128] COALA                       53:03 
    3   5695 Luísa Gaboleiro              63 [201] ADN Sesimbra                56:30 



H65  (5)                3.2 km  105 m   13 C        

    1   1391 António Matias               57 [022] CLAC                        42:01 
    2   4077 Custódio Pinto               56 [056] COViseu - Natura            43:02 
    3   1423 José Rocha                   59 [037] GD Luz Verde                47:31 
    4   3128 Manuel Martins               56 [005] CP Armada                   48:39 
    5   6747 Joaquim Vidal Pereira        58 [107] CAOS                      1:06:35 



D65  (2)                2.8 km  95 m   13 C         

    1   2410 Margarida Rocha              55 [052] GD4C                        58:16 
    2   6794 Ana Maria Conceição          57 [056] COViseu - Natura          1:44:19 



H70  (3)                3.2 km  105 m   13 C        

    1   1449 Manuel Dias                  52 [201] ADN Sesimbra                32:55 
    2   1905 Vitor Rodrigues              54 [094] CPOC                        56:25 
    3   1903 Armando Santos               52 [128] COALA                       57:38 



D70  (1)                2.8 km  95 m   13 C         

    1   1390 Maria de São João            53 [022] CLAC                        58:54 



H75  (1)                2.9 km  85 m   14 C         

    1   1441 Gil Rua                      48 [007] Ori-Estarreja             1:07:15 



H80  (1)                2.9 km  85 m   14 C         

    1   1149 Armandino Cramez             42 [007] Ori-Estarreja             1:18:22