I Troféu Ori Evoramontesáb 23/03/2024 20:41
Results Sprint - Sabadocreated by MT2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                               Time 



Fácil Curto  (9)        1.6 km  25 m   14 C         

    1   7376 Matilde Coquim               11 [184] Saca Trilhos                14:25 
    2   7386 Beatriz Coquim               02 [184] Saca Trilhos                14:27 
    3   7405 Maria André                  15 [119] OriMarão                    18:25 
    4   7401 Guida Pires                  71 [180] AEJBV                       18:42 
    5   4179 Margarida G. Novo            61 [035] CN Alvito                   23:38 
    6   1587 João Canoa                      [1564] Individual POR             33:11 
    7   1526 Filipe Carrilho              71 [022] CLAC                        35:03 

        6364 Carla Ferreira                  [166] ADM Ori-Mondego               dns 
        1585 Susete Cabeceira                [1564] Individual POR               dns 



Difícil Curto  (6)      1.7 km  35 m   12 C         

    1   6946 Carlos Nunes                 71 [185] ADRAA Avis                  16:35 
    2   6745 Angelo Rosado                71 [185] ADRAA Avis                  16:37 
    3   6796 Ana Velez                    75 [185] ADRAA Avis                  19:53 
    4   7318 Catarina Rosado              11 [185] ADRAA Avis                  20:40 

       90050 Octavio Patricio                [1564] Individual POR               dns 
       90051 Kerstin Persson                 Berga SOK                           dns 



Fácil Longo  (4)        2.1 km  20 m   19 C         

    1   7298 Paulo Jesus                  77 [114] COA                         17:10 
    2   1535 Carolina Pereira             09 [201] ADN Sesimbra                20:06 
    3   1525 Mariana Morais               07 [007] Ori-Estarreja               25:13 
    4  90038 Matilde Pereira              12 [201] ADN Sesimbra                41:28 



Difícil Longo  (8)      2.1 km  40 m   14 C         

    1   2052 António Campos               59 [1000] Individual POR Fed         18:43 
    2  90048 Miguel Epifânio                 [022] CLAC                        21:06 
    3   1557 Ângela Costa                 67 [1564] Individual POR             24:03 
    4   1556 Álvaro Costa                 68 [1564] Individual POR             24:07 

       26845 Aurora Soares                70 [097] Clube Millennium BCP          dns 
       22960 Jorge Soares                 65 [097] Clube Millennium BCP          dns 
        1577 Fredrik Persson                 Wing OK                             dns 
        1584 lEIF almtorp                    LANGHUNDRA IF                       dns 



H10  (5)                1.1 km  20 m   14 C         

    1   7349 João Miguel Pereira          16 [201] ADN Sesimbra                17:10 
    2   6988 Henrique Laia                17 [201] ADN Sesimbra                18:19 
    3   6587 Salvador Mendes              15 [201] ADN Sesimbra                21:29 
    4   7396 Sergio Guerreiro             14 [206] Palmela Desporto            24:08 

        7008 Eduardo Miguel               19 [007] Ori-Estarreja                 dns 



D10  (4)                1.1 km  20 m   14 C         

    1   7337 Inês Boal                    17 [201] ADN Sesimbra                12:31 
    2   5941 Inês Pedro                   14 [107] CAOS                        13:00 
    3   6655 Joana Martinho               15 [115] ATV                         13:57 
    4   7007 Constança .                     [166] ADM Ori-Mondego             15:34 



H12  (6)                1.8 km  20 m   14 C         

    1   6774 Rodrigo Quinta-Nova          13 [166] ADM Ori-Mondego             21:09 
    2   1534 Gabriel Rosa                 13 [185] ADRAA Avis                  27:43 
    3   6279 Simão Laia                   13 [201] ADN Sesimbra                46:44 
    4   7311 Afonso Jesus                 12 [114] COA                         49:01 

        6740 Pedro Miguel                 12 [107] CAOS                           mp 
        1527 Pedro Mourato                12 [022] CLAC                          dns 



D12  (5)                1.8 km  20 m   14 C         

    1   7400 Inês André                   12 [119] OriMarão                    15:52 
    2   7304 Eva Gonçalves                12 [022] CLAC                        20:38 
    3  90032 Carolina Figueiredo          12 [203] Oriented Aguiar             20:41 
    4   6746 Margarida Velez              12 [185] ADRAA Avis                  20:45 

        6000 Benedita                     13 [007] Ori-Estarreja                  mp 



H14  (6)                1.9 km  20 m   13 C         

    1   7306 Daniel Inácio                10 [022] CLAC                        11:12 
    2   6346 Pedro Ferro                  10 [062] CA Madeira                  11:18 
    3   5436 Manuel Raposo                11 [128] COALA                       13:40 
    4  26851 Vasco Boal                   13 [201] ADN Sesimbra                14:02 

        6502 Rodrigo Doppler              10 [166] ADM Ori-Mondego               dns 
       27348 Dinis Martins                12 [201] ADN Sesimbra                  dns 



D14  (9)                1.9 km  20 m   13 C         

    1   6498 Maria Oliveira               10 [070] COC                          9:28 
    2   7253 Sofiia Liadoshchuk           11 [203] Oriented Aguiar             11:31 
    3   7131 Marta Ventura                11 [022] CLAC                        11:51 
    4  90036 Melanie Ferreira             11 [203] Oriented Aguiar             19:14 
    5   6990 Laura Soares                 11 [107] CAOS                        23:14 

        7305 Margarida Monteiro           11 [022] CLAC                           mp 
        6520 Clara Lima                   10 [070] COC                            mp 
       90034 Francisca Figueiredo         10 [203] Oriented Aguiar                mp 
        7226 Francisca Silva              10 [022] CLAC                          dns 



H16  (10)               2.3 km  35 m   16 C         

    1   6590 Miguel Canana                09 [206] Palmela Desporto            10:19 
    2   6343 António Oliveira             09 [070] COC                         10:34 
    3   7399 Thomas Matheas G Sãsãran     08 [206] Palmela Desporto            10:58 
    4   6658 Bernardo Contente            09 [114] COA                         11:38 
    5   6674 Miguel Costa                 08 [085] A Montanha                  12:20 
    6   7285 Gonçalo Santos               08 [128] COALA                       13:03 
    7   7339 Salvador Guerreiro           08 [128] COALA                       13:29 
    8   7244 António Palma                09 [128] COALA                       14:45 

        6506 João Maia                    08 [085] A Montanha                     mp 
        5670 Gabriel Lopes                09 [107] CAOS                          dns 



D16  (9)                2.0 km  45 m   12 C         

    1   7185 Alexandra Tadeu              08 [206] Palmela Desporto             9:50 
    2   5333 Juliana Pedro                11 [107] CAOS                         9:52 
    3   6662 Beatriz Ribeiro              08 [085] A Montanha                  11:14 
    4   7292 Mariana Guerreiro            08 [128] COALA                       12:12 
    5   7291 Luciana Teixeira             09 [128] COALA                       14:53 
    6   7076 Carolina Gomes               09 [085] A Montanha                  15:06 
    7   7295 Joana Guerreiro              09 [128] COALA                       19:25 
    8   7058 Lisa Esteves                 09 [094] CPOC                        25:47 

        6901 Margarida Figueiredo         09 [114] COA                           dns 



H18  (8)                3.0 km  55 m   17 C         

    1   6623 Tiago Oliveira               07 [206] Palmela Desporto            13:10 
    2   7018 Guilherme Cravo              07 [206] Palmela Desporto            13:44 
    3   6831 Nuno Matos                   07 [206] Palmela Desporto            13:52 
    4   6642 Pedro Patrocínio             07 [203] Oriented Aguiar             13:59 
    5   4222 João Pedro                   07 [107] CAOS                        14:26 
    6   6730 André Espada Pereira         07 [201] ADN Sesimbra                16:31 
    7   7418 Tiago Santos                 06 [206] Palmela Desporto            16:56 
    8   6521 André Cunha                  06 [052] GD4C                        18:38 



D18  (6)                2.0 km  35 m   13 C         

    1   5880 Alexandra Serra Campos       06 [102] .COM                         9:50 
    1   6515 Joana Canana                 06 [206] Palmela Desporto             9:50 
    3   6413 Leonor Ferreira              06 [201] ADN Sesimbra                10:12 
    4   6522 Sofia Pulquério              06 [201] ADN Sesimbra                10:56 
    5   5784 Carolina Rusga               06 [201] ADN Sesimbra                12:15 

        7229 Margarida Freire             07 [166] ADM Ori-Mondego               dns 



H20  (5)                3.1 km  60 m   17 C         

    1   5671 Dinis Lopes                  05 [107] CAOS                        13:06 
    2   6534 Tiago Silva                  04 [102] .COM                        14:21 
    3   6287 Afonso Ferreira              04 [201] ADN Sesimbra                17:13 
    4   6285 Alexandre Soares             04 [022] CLAC                        19:13 
    5   7235 Tomás Gonçalves              04 [128] COALA                       24:31 



D20  (4)                2.2 km  40 m   14 C         

    1   6327 Beatriz Coelho               04 [033] Clube TAP                   13:24 
    2   1561 Anna Castilho Marcão         04 [1891] Individual GER             14:24 
    3   6320 Mariana São Bento            04 [085] A Montanha                  14:29 
    4   6480 Débora Oliveira              05 [102] .COM                        15:25 



HE  (19)                3.3 km  65 m   20 C         

    1   5636 Ricardo Esteves Ferreira     98 [206] Palmela Desporto            11:48 
    2   6201 José Pedro Fernandes         01 [102] .COM                        12:29 
    3   4373 Luís Silva                   94 [206] Palmela Desporto            12:38 
    4   5737 Vasco Mendes                 02 [201] ADN Sesimbra                12:54 
    5   1963 João Ferreira                89 [168] CAB                         12:59 
    6   5073 Manuel Oliveira              01 [070] COC                         13:19 
    7   7231 Ivan Mostepanov              03 [052] GD4C                        13:46 
    8   6053 Pedro Lagarto                03 [022] CLAC                        13:50 
    9   5299 André Roberto                02 [070] COC                         13:52 
   10   6618 Alex Vincho                  96 [052] GD4C                        15:18 
   11   3450 César Almeida                03 [128] COALA                       15:37 
   12   5061 Manuel Pereira Lopes         96 [206] Palmela Desporto            15:51 
   13   3954 Gonçalo Chinita              96 [206] Palmela Desporto            16:05 
   14   2635 Edgar Domingues              88 [070] COC                         16:09 
   15   5447 Leonardo Lopes Ramalho       99 [102] .COM                        17:27 
   16   5216 Nuno Santos                  96 [206] Palmela Desporto            17:56 
   17   6933 Diogo Pimenta                90 [184] Saca Trilhos                17:57 
   18   2098 Joaquim Oliveira             66 [052] GD4C                        22:29 

        3167 Nuno Evangelista             80 [114] COA                           dns 



DE  (11)                2.7 km  55 m   13 C         

    1   6209 Rita Fernandes               99 [102] .COM                        12:55 
    2   6488 Inês Augusto                 02 [102] .COM                        14:52 
    3   7299 Eszter Pintér                02 [094] CPOC                        15:17 
    4   7054 Irina Soares                 98 [107] CAOS                        15:44 
    5   7067 Sara Arrotêa                 03 [052] GD4C                        15:53 
    6   3600 Catarina Reis                96 [107] CAOS                        16:07 
    7   5506 Verónica Fradique            97 [052] GD4C                        16:56 
    8   4594 Marta Fonseca                82 [107] CAOS                        18:08 
    9   6454 Marta Costinha               02 [107] CAOS                        19:09 

       23720 Inês Aires                   92 [007] Ori-Estarreja                 dns 
       26508 Sofia Meireles               00 [166] ADM Ori-Mondego               dns 



H21A  (11)              3.0 km  55 m   17 C         

    1   6452 José Reis                    03 [206] Palmela Desporto            14:45 
    2   6777 Luís Boal                    79 [201] ADN Sesimbra                15:01 
    3   5843 Rui Batista                  99 [022] CLAC                        16:01 
    4   5842 José Dias                    99 [022] CLAC                        16:15 
    5   6954 Igor Ventura                 85 [201] ADN Sesimbra                17:35 
    6   7055 Jose Martinho Silva          98 [107] CAOS                        18:45 
    7   3633 Marco Martins                94 [022] CLAC                        19:37 
    8   4019 João Moura                   89 [056] COViseu - Natura            22:39 
    9   7326 Ruben Rodrigues                 [107] CAOS                        23:46 
   10   7279 Gonçalo Campina              99 [128] COALA                       24:18 

        7302 Gonçalo Sousa                96 [107] CAOS                          dns 



D21A  (7)               2.0 km  35 m   13 C         

    1   3975 Helena Lima                  99 [070] COC                         12:06 
    2   5659 Raquel Henriques             00 [094] CPOC                        12:42 
    3   5502 Cristiana Silva              97 [052] GD4C                        14:27 
    4   6955 Joana Neves                  84 [201] ADN Sesimbra                14:39 
    5   6400 Daniela Faria                03 [052] GD4C                        14:47 
    6   5811 Ana Nunes                    01 [094] CPOC                        15:31 
    7   6950 Sónia Grou                   78 [201] ADN Sesimbra                18:16 



H21B  (6)               2.3 km  35 m   16 C         

    1   7382 André Pedrosa                98 [007] Ori-Estarreja                9:16 
    2   1533 Andre_ Silva                 01 [166] ADM Ori-Mondego             13:56 
    3   6732 Jorge Nunes                  79 [185] ADRAA Avis                  16:07 
    4   6226 José Gomes                   74 [201] ADN Sesimbra                17:32 
    5   7312 Mario M Santos               70 [070] COC                         21:35 

        7125 Luis Bernardino                 [201] ADN Sesimbra                  dns 



D21B  (2)               2.0 km  45 m   12 C         

    1   7289 Leonor Alves                 98 [115] ATV                         12:56 
    2   6917 Sílvia Vaz                   74 [107] CAOS                        23:56 



H35  (9)                3.1 km  60 m   17 C         

    1   6687 Rodrigo Carrera              86 [094] CPOC                        17:41 
    2   6787 Arlindo Varela               79 [107] CAOS                        17:44 
    3   7081 Mauro Covas                  89 [114] COA                         17:49 
    4   5410 Noel Valadão                 78 [166] ADM Ori-Mondego             18:05 
    5   2831 Daniel Raposo                80 [128] COALA                       18:10 
    6   1871 Pedro Duarte                 86 [206] Palmela Desporto            19:46 
    7   6958 Luis Lopes                   85 [114] COA                         27:55 

        5796 Bruno André                  81 [119] OriMarão                       mp 
        3887 Pedro Rama                   84 [166] ADM Ori-Mondego               dns 



D35  (4)                2.2 km  40 m   14 C         

    1   5857 Diana Ferreira               87 [168] CAB                         14:27 
    2   6236 Anabela André                81 [119] OriMarão                    15:06 
    3   6044 Dora Ferreira                82 [166] ADM Ori-Mondego             17:09 

        4901 Carla Amorim                 79 [166] ADM Ori-Mondego               dns 



H40  (8)                2.9 km  50 m   15 C         

    1   3593 José Pereira                 78 [005] CP Armada                   14:45 
    2   1708 Gonçalo Mota                 81 [033] Clube TAP                   15:00 
    3   2967 Paulo Silveiro               81 [107] CAOS                        16:24 
    4   2562 Nuno Pedro                   79 [107] CAOS                        17:20 
    5   2945 António Rodrigues            84 [094] CPOC                        20:08 
    6   7234 António Leite                81 [128] COALA                       23:44 

        5421 Alexandre E. Santo           81 [166] ADM Ori-Mondego               dns 
        5583 Pedro Rodrigues              82 [166] ADM Ori-Mondego               dns 



D40  (6)                2.2 km  40 m   14 C         

    1   6680 Tânia Agostinho                 [107] CAOS                        12:23 
    2   4587 Ana Margarida Vaz            76 [007] Ori-Estarreja               14:28 
    3   1429 Rafaela Rua                  80 [007] Ori-Estarreja               16:12 
    4   2561 Angela Pedro                 79 [107] CAOS                        16:37 
    5   7303 Monica Ventura               80 [022] CLAC                        19:06 
    6   6957 Maria Calado                 80 [114] COA                         19:49 



H45  (15)               2.8 km  40 m   15 C         

    1  16715 Jose Manuel Martinez         70 [151] GafanhOri                   12:48 
    2   1349 Narciso Santos               71 [107] CAOS                        15:06 
    3   2983 João Gomes                   78 [062] CA Madeira                  15:13 
    3   1872 Nuno Ferreira                76 [201] ADN Sesimbra                15:13 
    5   2588 José Domingos                76 [094] CPOC                        15:16 
    6   1050 Daniel Silva                 78 [007] Ori-Estarreja               16:34 
    7   6754 Jorge Rocha                  77 [185] ADRAA Avis                  17:39 
    8   6185 Rogério Mena                    [166] ADM Ori-Mondego             17:41 
    9   1325 Nuno Rebelo                  79 [206] Palmela Desporto            18:10 
   10   6399 Fernando Silva               74 [052] GD4C                        18:14 
   11   6003 Paulo Batista                75 [038] CM Arrábida                 18:41 
   12   7388 Jorge Ruivo                  78 [005] CP Armada                   21:10 
   13   4476 José Canoa                   76 [151] GafanhOri                   21:40 
   14   3017 Elder Guerreiro              70 [206] Palmela Desporto            22:03 

        3638 Nuno José Almeida            77 [128] COALA                         dns 



D45  (6)                2.1 km  45 m   12 C         

    1   2022 Paula Serra Campos           68 [102] .COM                        13:13 
    2   1562 Sandra Castilho Marcão       75 [1891] Individual GER             15:26 
    3   6858 Inês Fonseca                 75 [185] ADRAA Avis                  17:18 
    4   4327 Sónia Saramago               73 [115] ATV                         18:21 
    5   4954 Vanessa Jorge                75 [094] CPOC                        22:42 

        1693 Lídia Santana                72 [107] CAOS                          dns 



H50  (23)               2.8 km  40 m   15 C         

    1   1873 António Aires                70 [206] Palmela Desporto            13:46 
    2   1281 Joaquim Sousa                70 [184] Saca Trilhos                14:23 
    3   1567 Oscar Casero                 68 [2277] Altair                     14:39 
    4   1302 Rafael Lima                  68 [085] A Montanha                  15:03 
    5   1583 Jorge Oliveira               69 [070] COC                         15:19 
    6   7056 João Esteves                 72 [094] CPOC                        15:26 
    7   4147 Sérgio Contente              74 [114] COA                         15:36 
    8   2092 António Olival               72 [062] CA Madeira                  16:12 
    9   2444 Bruno Silva                  74 [166] ADM Ori-Mondego             16:36 
   10   2188 Rui Morais                   74 [007] Ori-Estarreja               16:53 
   11   3408 Nuno Pires                   74 [007] Ori-Estarreja               17:03 
   12   4328 Luís Miguel Martinho         70 [115] ATV                         17:05 
   13   1784 João Carrilho                70 [107] CAOS                        17:51 
   14   1937 Tó-Zé Silva                  66 [070] COC                         17:59 
   15   4635 Sérgio Mónica                70 [128] COALA                       18:30 
   16   2244 Cláudio Tereso               70 [115] ATV                         18:34 
   17   6263 Ricardo Silva                70 [007] Ori-Estarreja               19:05 
   18   2533 Arménio Mendes               65 [094] CPOC                        19:36 
   19   2999 António Baptista             69 [115] ATV                         20:04 
   20   4227 Jorge Almeida                73 [070] COC                         22:25 
   21   5314 Carlos M T Teixeira          72 [033] Clube TAP                   29:42 

        6348 Gerhard Doppler              71 [166] ADM Ori-Mondego               dns 
        2333 Rui Marques                  71 [201] ADN Sesimbra                  dns 



D50  (6)                2.1 km  45 m   12 C         

    1   2503 Susana Pontes                71 [070] COC                         12:35 
    2   5251 Sandra Florentino            70 [107] CAOS                        14:42 
    3   7265 Tatiana Melnikova            74 [107] CAOS                        14:58 
    4   6828 Olga Paulino                 71 [201] ADN Sesimbra                18:50 
    5   1528 Marina Carrilho              73 [107] CAOS                        19:17 
    6   2243 Maria João Borges            71 [115] ATV                         33:20 



H55  (11)               2.4 km  45 m   13 C         

    1   2593 Victor Delgado               67 [052] GD4C                        12:07 
    2   2377 Rui Botão                    68 [070] COC                         13:45 
    3   4045 Fernando Mendes              67 [201] ADN Sesimbra                16:24 
    4   1407 Luís Quinta-Nova             66 [166] ADM Ori-Mondego             16:30 
    5   2667 João Martins                 67 [022] CLAC                        17:25 
    6   6786 Rui Oliveira                 65 [206] Palmela Desporto            17:32 
    7   6714 Francisco Martins            69 [114] COA                         18:28 
    8   6649 José Henriques               65 [094] CPOC                        18:36 
    9   1344 António Pina                 66 [157] AFAP                        20:22 
   10   7048 Rui Bernardo                 66 [180] AEJBV                       22:03 
   11   7161 Sérgio Pires                 66 [180] AEJBV                       23:16 



D55  (4)                2.0 km  30 m   12 C         

    1   6479 Fátima Emauz                 68 [206] Palmela Desporto            17:04 
    2   2849 Alexandra Coelho             68 [052] GD4C                        31:53 

       26516 M Jesus Leão                 66 [201] ADN Sesimbra                   mp 
        6987 Paula Sousa                  69 [166] ADM Ori-Mondego               dns 



H60  (15)               2.4 km  45 m   13 C         

    1   6232 Jean-Charles Lalevee         60 [035] CN Alvito                   13:03 
    2   6706 José Ángel Ramos             64 [151] GafanhOri                   13:30 
    3   1530 Mário Marques                64 [184] Saca Trilhos                14:34 
    4   5053 José Carlos                  62 [166] ADM Ori-Mondego             14:42 
    5   2905 Manuel Delgado               61 [052] GD4C                        14:54 
    6   4656 José Bolrão                  64 [070] COC                         15:09 
    7   7015 Feliciano Alves              64 [201] ADN Sesimbra                15:25 
    8   2454 Jorge Silva                  60 [085] A Montanha                  15:49 
    9   1907 Carlos Coelho                61 [094] CPOC                        17:12 
   10   3850 Paulo Ferreira               61 [005] CP Armada                   18:01 
   11   7404 Christer Vredin              63 [180] AEJBV                       18:50 
   12   5354 Noel Cabeça                  64 [201] ADN Sesimbra                20:02 
   13   2863 António Patrício             64 [022] CLAC                        21:00 
   14   5294 Amândio Gonçalves            63 [022] CLAC                        28:04 

        3143 José Leote                   60 [022] CLAC                          dns 



D60  (4)                2.0 km  30 m   12 C         

    1   5695 Luísa Gaboleiro              63 [201] ADN Sesimbra                16:04 
    2   2129 Luisa Mateus                 58 [070] COC                         16:51 
    3   7357 Maria João Pinheiro          63 [022] CLAC                        26:41 
    4   5293 Amália Gonçalves             63 [022] CLAC                        37:30 



H65  (5)                2.1 km  35 m   13 C         

    1   4077 Custódio Pinto               56 [056] COViseu - Natura            13:26 
    2   1391 António Matias               57 [022] CLAC                        14:01 
    3   1190 Carlos Ferreira              56 [168] CAB                         15:20 
    4   6747 Joaquim Vidal Pereira        58 [107] CAOS                        19:59 

        4300 Carlos Garrido                  [166] ADM Ori-Mondego               dns 



D65  (3)                1.9 km  25 m   12 C         

    1   1640 Fernanda Ferreira            55 [168] CAB                         16:46 
    2   2410 Margarida Rocha              55 [052] GD4C                        20:02 

        6794 Ana Maria Conceição          57 [056] COViseu - Natura               mp 



H70  (3)                2.1 km  35 m   13 C         

    1   1449 Manuel Dias                  52 [201] ADN Sesimbra                12:14 
    2   1905 Vitor Rodrigues              54 [094] CPOC                        13:43 
    3   3088 José Raposo                  51 [128] COALA                       16:06 



D70  (1)                1.9 km  25 m   12 C         

    1   1390 Maria de São João            53 [022] CLAC                        22:12 



H75  (1)                1.6 km  40 m   15 C         

    1   1441 Gil Rua                      48 [007] Ori-Estarreja               23:57 



H80  (2)                1.6 km  40 m   15 C         

    1   1149 Armandino Cramez             42 [007] Ori-Estarreja               22:11 
    2   1576 Francisco Coelho             44 [033] Clube TAP                   28:21